У 2017 році український часник в перший раз має можливість стати серйозним суперником імпортної продукції на ринках України.

У 2017 році український часник вперше має можливість стати серйозним суперником імпортної продукції на ринках України. Крім того, через істотне посилення конкурентної боротьби в серпні-вересні розцінки на часник можуть помітно «просісти» в перший раз за останні 3 роки.

Саме такий сценарій подій пророкують фахівці плодоовочевого ринку, беручи до уваги наявні тенденції в секторі часнику, передає видання «Інфо-Шувар».

«Україна завжди була нетто імпортером часнику. Даний статус може збережеться за нашою державою і в подальшому сезоні. Однак найближчі кілька років конструкція внутрішнього ринку все одно стане змінюватися в бік збільшення пропозиції районної продукції по нашій країні. Крім того, українські виробники раз на рік стануть виконувати проби для виходу на зовнішній ринок », — про що зазначила незалежний фахівець плодоовочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

Згідно зі словами Гетьман, починаючи з 2011 р Україна почала зменшувати імпорт часнику. Відчутне зниження вийшло в 2015 р, коли зарубіжний часник грубо піднявся в ціні через девальвацію національної валюти. Саме значне підвищення розцінки спровокувало інвестиційний ентузіазм українських фірм до промислового виробництва часнику по всій території України.

«Протягом останніх 2-ух сезонів розцінки на часник в Україні дотримувалися на досить високих показниках. У тому числі і в 2-ій половині літа, коли розцінки зазвичай домагаються «низу», українські виробники мали можливість отримувати по 100% рентабельності (прибутку). При середній собівартості в Україні 25-27 грн / кг оптові розцінки на високоякісний часник становили близько 45-50 грн / кг », — повідав нам голова асоціації« Український часник »Міша Сорока.

За даними асоціації аграріїв України, в 2016 році було закладено близько 1 тис. Гектар часнику в комерційному секторі виробництва. При відсутності серйозних атмосферних катаклізмів це дозволить вже в 2017 р скласти додатково близько 6-7 тис. Т товарного часнику. Даний обсяг практично в 1,5 рази більше річної потреби України в імпортному часнику.

Для довідки: в 2016 р Україна, за попередніми оцінками, завозила близько 4,5 тис. Т часнику, тобто вже на 20% менше, ніж в 2015 р Ще 5 років тому імпорт був у 2,5 рази більше ніж в Останніми роками. Експорт в 2016 р підріс по рекордних 190 т. Головним ринком збуту стала как не странно Республіка Білорусь, куди було експортовано понад 116 т продукції. На ринки держав ЄС було відвантажено понад 75 т української часниковою продукції.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *